مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون پاک کننده چند منظوره را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید پاک کننده چند منظوره, آموزش تولید پاک کننده چند منظوره,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون پاک کننده چند منظوره

فرمول پاک کننده چند منظوره


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


پاک کننده چند منظوره چیست

هدف از ساخت پاک کننده چند منظوره این بوده است که روی سطوح مختلف و برای انواع مختلف تمیز کاری در گوشه و کنار خانه استفاده شود. معمولا از این پاک کننده ها برای ضدعفونی کنندگی، شویندگی، چربی زدایی و حلال استفاده می شود. نقش اصلی این پاک‌ کننده‌ ها، پاک کردن آلودگی‌ های روی سطوح، پیش از ضد عفونی کردن یا گند زدایی است.

نحوه عملکرد پاک کننده چند منظوره

پاک کننده‌ های چند منظوره حاوی مخلوطی از عوامل فعال سطحی آنیونی و غیر یونی، فسفات‌ های پلیمری یا سایر عوامل جدا سازی، حلال‌ ها، مواد هیدروتروپیک، ترکیبات پلیمری، بازدارنده‌ های خوردگی، مواد محافظ پوست و گاهی عطر و رنگ هستند. برخی از پاک کننده ها حاوی حلال‌ های آلی محلول در آب مانند گلیکول اتر ها و الکل‌ های چرب هستند که باعث از بین رفتن روغن، چربی و رنگ می شوند. همچنین شامل مواد افزودنی ضدعفونی کننده نیز شامل ترکیبات آمونیوم کواترنر، مشتقات فنل و الکل‌ های ترپن (روغن کاج) می باشد. پاک کننده های چندمنظوره معمولاً محلول‌ های غلیظی از عوامل فعال سطحی و نرم کننده‌ های آب هستند. عوامل فعال سطحی معمولی آلکیل بنزن سولفونات‌ ها‌، یک شوینده آنیونی و الکل‌ های چرب اصلاح‌ شده هستند. نرم کننده آب نیز معمولا سدیم تری فسفات است. پاک کننده‌ های چند منظوره در مقابل آلودگی‌ های رایج موثر هستند. محلول‌ های ضعیف آن‌ ها معمولا خنثی یا به مقدار کمی قلیایی است و برای استفاده روی اکثر سطوح بی‌ خطر می باشند.

تفاوت پاک کننده چند منظوره با پاک کننده همه کاره

 هر دوی این پاک‌ کننده‌ ها برای پاکسازی و تمیز کردن انواع سطوح طراحی شده‌ اند و معمولاً به عنوان ضدعفونی‌ کننده، چربی‌ زدای قوی و حلال بسیاری از ترکیبات مقاوم استفاده می‌ شوند.

 مهم‌ ترین ویژگی و تفاوت پاک‌‌ کننده‌ های همه‌ کاره، قابل استفاده بودن آن‌ ها برای تمامی سطوح است که برای تمیز کردن کف‌‌ پوش‌ های مختلف، پیشخوان آشپزخانه‌، اجاق گاز، یخچال و میز های ناهار خوری یا کمد‌ ها و غیره به کار می‌روند. اما پاک‌ کننده‌ چند منظوره، با وجود قدرت بیشتر در پاک‌ کنندگی برای همه‌ی سطوح مناسب نیست. ترکیبات موجود در این محصولات به قدری قوی است که جهت از بین بردن کثیفی های قوی, لک و سوختگی کاربرد دارد. همچنین به علت خاصیت ضدعفونی چند‌ منظوره‌ ها می‌ توان از آن‌ ها برای پاکسازی داخل یخچال هم استفاده کرد.

ویژگی های فرمول پاک کننده چند منظوره فرمولسازان

1) قدرت چربی زدایی بالا و حذف لکه های قوی

2)  دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی بالا

3) ضد خورندگی

4) مناسب برای انواع سطوح سرامیک، کاشی، دیوار روغنی، اجاق گاز، سینک ظرفشویی، سطوح مختلف چوبی  و ...

5) حاوی رایحه خوش

6) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از پاک کننده چند منظوره

مقداری از محلول مورد نظر را بر روی سطح اسپری کرده و بعد از چند ثانیه با استفاده از پارچه مخصوص لک و کثیفی را پاک می نمایید. به محض پایان پخت و پز سعی نکنید لکه‌  های چربی و غذا را از روی صفحه اجاق‌گاز پاک کنید. تا زمانی که صفحه اجاق گاز هنوز داغ است، هم احتمال دارد دستتان بسوزد و هم اینکه تمیز کردن صفحه داغ اجاق‌ گاز با اسپری همه‌ کاره باعث می‌شود به دلیل بالا بودن دما، مواد شیمیایی در هوا آزاد شوند که باعث ایجاد حساسیت و آلرژی می‌شوند.

مزایای استفاده از پاک کننده چند منظوره

به این دلیل که از پاک کننده چند منظوره، می‌ توان برای تمیز کردن چندین سطوح مختلف استفاده کرد در نتیجه با این امر می توانید تعداد محصولات پاک کننده مورد نیاز خود را از بیش از ۲۰ به ۳ یا ۴ محصول کاهش دهید. به این ترتیب هم هزینه کمتری پرداخت می شود و هم شامل سهولت در کار می گردد.

معایب استفاده ا پاک کننده چند منظوره

استفاده طولانی مدت از پاک کننده های چند منظوره به خصوص برای سطوح حساس می تواند موجب آسیب و تخریب آنها گردد. پاک کننده های چند منظوره به اندازه شوینده‌ ها و جرم‌ گیر های مخصوص سرویس‌ های بهداشتی قوی و کارآمد نیستند و توانایی از بین بردن باکتری‌ ها و آلودگی موجود در سرویس بهداشتی را ندارند. تمیز کردن آینه با پاک کننده چند منظوره موجب می‌‌ شود این لکه‌ های دوست نداشتی آب و خمیر دندان روی آینه مانده و با مرور زمان لایه‌ ای کدر از پاک کننده چند منظوره روی سطح آینه ایجاد شود که از میزان شفافیت آینه کم می‌ کند.