مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون محلول ضد عفونی کننده سطوح را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید محلول ضد عفونی کننده سطوح, آموزش تولید محلول ضد عفونی کننده سطوح,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون محلول ضد عفونی کننده سطوح

فرمول محلول ضد عفونی کننده سطوح


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
جیمیل: formulsazan@yahoo.com


تاریخچه محلول ضد عفونی کننده سطوح

نخستین توضیح گسترده پیرامون استفاده نوین از ضدعفونی‌ کننده‌ ها در عمل‌ های جراحی در سال ۱۸۶۷ توسط جوزف لیستر جراح انگلیسی و طی مقاله‌ ای با نام اصول گند زدایی در عمل جراحی منتشر گشت که طبق این مقاله استفاده از موادی مانند فنول (اسید کربولیک) می‌ تواند بسیاری از میکروب‌ ها را کشته و محل جراحی را ضد عفونی کند. افرادی چون جوزف اسمیت برای نخستین بار از موادی مانند الکل برای ضد عفونی زخم ها و جراحت‌ ها استفاده کردند. نخستین استفاده از مواد ضد عفونی‌ کننده را می‌توان در عصر باستان و به هنگام مومیایی کردن اجساد مشاهده نمود.

محلول ضد عفونی کننده سطوح چیست

محلول ضد عفونی کننده سطوح یک ماده یا ترکیب شیمیایی است که برای غیر فعال کردن یا از بین بردن میکرو ارگانیسم ها در سطوح بی اثر استفاده می شود. محلول ضد عفونی لزوماً همه میکرو ارگانیسم‌ ها، به ویژه اسپور های باکتریایی مقاوم را از بین نمی‌برد. مواد ضدعفونی کننده با تخریب دیواره سلولی میکروب ها یا تداخل در متابولیسم آنها عمل می کنند. همچنین نوعی آلودگی زدایی است و می تواند به عنوان فرآیندی تعریف شود که طی آن از روش های فیزیکی یا شیمیایی برای کاهش میزان میکرو ارگانیسم های بیماری زا بر روی یک سطح استفاده می شود.

نحوه عملکرد محلول ضد عفونی کننده سطوح

ضد عفونی کننده ها برای از بین بردن سریع باکتری ها استفاده می شوند. آنها باکتری ها را با آسیب رساندن به پروتئین ها و پاره شدن لایه های بیرونی سلول باکتری از بین می برند. مواد DNA هم به دنبال آن آسیب دیده و نشت می کند. الکل ها زمانی موثر تر هستند که با آب مقطر ترکیب شوند تا انتشار در غشای سلولی را تسهیل کنند. الکل معمولاً فقط پروتئین های غشای خارجی را دناتوره می کند. مخلوطی از 70% اتانول یا ایزو پروپانول رقیق شده در آب در برابر طیف وسیعی از باکتری ها موثر است، اگر چه غلظت های بالاتری برای ضدعفونی سطوح مرطوب اغلب مورد نیاز است. همچنین، مخلوط‌ های با غلظت بالا برای غیر فعال کردن موثر ویروس‌ های پوشش‌ دار چربی مانند ویروس ایدز و هپاتیت مورد نیاز است.

ویژگی های فرمول محلول ضد عفونی کننده سطوح فرمولسازان

1) دارای خاصیت میکروب کشی و از بین بردن بوی نا مطبوع

2) جلوگیری از انتقال ویروس، باکتری و قارچ به سایر سطوح و انسان ها

3) سرعت اثر بخشی بالا

4) دارای قیمت مناسب

5) دارای قدرت پاک کنندگی علاوه بر ضد عفونی کردن

6) عدم ایجاد اثرات نامطلوب و خاصیت خورندگی

7) مناسب برای انواع سطوح مانند شیشه، کاشی، استیل و ...

8) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از محلول ضد عفونی کننده سطوح

زمانی که از ضد عفونی کننده های سطوح استفاده می شود، باید حداقل ۳۰ ثانیه روی سطح بماند که فرصت برای از بین بردن ویروس وجود داشته باشد، بعضی از افراد به محض آن که مواد ضد عفونی کننده را روی سطح اسپری می کنند، بلافاصله این مواد را خشک می کنند که این روش سبب می شود فرصت کافی برای از بین بردن ویروس از ماده ضد عفونی کننده گرفته می شود، درحالی که باید بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه ماده ضد عفونی کننده روی سطح باقی بماند و بعد اقدام به خشک شدن آن کنند.

مزایای استفاده از محلول ضد عفونی کننده سطوح

از مهمترین مزایای محلول های ضد عفونی کننده سطوح می توان به از بین بردن آسان و سریع میکروب ها اشاره کرد که می توان فورا وسایل و سطوح مورد استفاده را بدون نیاز به شستشو, استریل و از آن ها استفاده کرد. این محلول برای انواع سطوح کاشی, سرامیک, دستشویی و حمام و ...قابل استفاده است. ضدعفونی کننده های سطوح حتما باید در غلظت مناسب تهیه شوند در غیر این صورت کارایی مربوطه را ندارند و حتی ممکن است در میکروب مقاومت ایجاد نمایند.

معایب استفاده از محلول ضد عفونی کنند سطوح

اکثر مواد ضد عفونی کننده نیز به طور بالقوه برای انسان یا حیوانات مضر و حتی سمی هستند. اکثر ضد عفونی‌ کننده‌ های خانگی مدرن حاوی دناتونیوم هستند، یک ماده فوق‌ العاده تلخ که به عنوان یک اقدام ایمنی برای جلوگیری از مصرف آن اضافه می‌ شود. محلول های ضد عفونی کننده هرگز نباید با سایر محصولات پاک کننده مخلوط شوند زیرا ممکن است واکنش های شیمیایی رخ دهد.