مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید ژل ماشین ظرفشویی, آموزش تولید ژل ماشین ظرفشویی,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی

ژل ماشین ظرفشویی آنزیم دار

فرمول ژل ماشین ظرفشویی


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه ژل ماشین ظرفشویی

اولین وسیله مکانیکی ظرفشویی در سال 1850 توسط جوئل هاتون اختراع شد. این وسیله از چوب ساخته می شد و با دست میلنگ می زد و آب روی ظروف می پاشید. این دستگاه هم کند و هم غیر قابل اعتماد بود. حق اختراع دیگری در سال 1865 به لس آنجلس الکساندر اعطا شد که مشابه اولی بود اما دارای یک سیستم قفسه میل لنگ دستی بود. موفق ترین ماشین ظرفشویی دستی در سال 1886 توسط ژوزفین کاکرین به همراه جورج باترز مکانیک اختراع شد.

ژل ماشین ظرفشویی چیست

محصولی است که شبیه مایع ظرفشویی که جهت شستشوی ظرف ها در ماشین ظرفشویی استفاده می شود. در مقابل پودر ماشین ظرفشویی, ژل ماشین ظرفشویی حاوی آنزیم‌ های مختلفی است و در رایحه‌ های متنوعی نیز تولید می‌ شوند توجه داشته باشید که قرص و ژل از جلا دهنده و نمک هم برخوردارند.

تفاوت ژل با پودر ماشین ظرفشویی

پودر ها از لحاظ قیمت بسیار به صرفه تر از ژل ها هستند. همچنین مقدار آن ها قابل تنظیم است. اما در اثر خیس خوردن گوله شده و ممکن است حجم زیادی از پودر شسته شود و ظرف ها به خوبی تمیز نشوند. پودر ها چون خشک هستند روی ظروف ممکن است خط و خش ایجاد کنند. در کنار پودر از نمک و مایع جلا نیز باید استفاده گردد. در حالی ژل ها بسیار نرم و روان هستند و برای ظروف حساس مناسب ترند. همچنین نیاز به نمک و مایع جلا نیز ندارند.

ویژگی های فرمول ژل ماشین ظرفشویی فرمولسازان

1) دارای قدرت چربی بری بالا

2) قابلیت استفاده در هر دمایی از آب

3) عدم ساییدگی ظروف حساس

4) از بین برنده سختی آب

5) حاوی آنزیم های مختلف

6) دارای قدرت درخشان کنندگی ظروف

7) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از ژل ماشین ظرفشویی

پشت درب ماشین ظرفشویی، در قسمت درونی آن فضایی برای قرار دادن مواد شوینده تعبیه شده است. خود این فضا به دو قسمت مختلف تقسیم شده است، قسمت اول به شکل دایره بوده که محل ریختن جلا دهنده است. قسمت دوم که به شکل یک مربع است، محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی است. مقداری ژل به حد دلخواه خود در آن بریزید. پودر و قرص ماشین ظرفشویی را نیز باید در همین محفظه گذاشت.

مزایای استفاده از ژل ماشین ظرفشویی

ژل‌ ها دارای ترکیب پایه آب هستند و راحت‌ تر در آب حل می‌ شوند. همین ویژگی باعث می‌ شود ظروف شیشه‌ ای، ظریف و براق دچار ساییدگی نشوند. یکی از مزایای ژل‌ ها این است که با توجه به تعداد و کثیفی ظروف می‌ توانید حجم مصرفی شوینده را تنظیم کنید. زمانی که تعداد کمی ظرف درون ماشین ظرفشویی باشد یا ظروف چندان کثیف نباشند، می‌ توانید از مقدار ژل کمتری استفاده کنید. در صورت استفاده از ژل دیگر نیاز به نمک و مایع جلا نمی باشد چون در ترکیباتشان این مواد را دارند. همچنین ژل ها حاوی انزیم های قوی جهت از بین ببردن چربی ها می باشند. حالت مایع آن موجب می گردد که با نرمی و لطافت بیشتری روی ظروف پاشیده شود و هنگام شستشو روی ظروف ساییده نشود. به همین دلیل، ژل ها می‌ توانند انتخاب خوبی برای شستشوی لیوان‌ ها و ظروف شیشه‌ای باشند که چربی کمتری رویشان قرار گرفته است.

معایب استفاده از ژل ماشین ظرفشویی

ژل های ماشین ظرفشویی از لحاظ قیمت, گرانتر از پودر های ظرفشویی هستند. به این دلیل که آنزیم‌ ها و سفید کننده‌ ها نمی‌ توانند به طور مایع کنار هم قرار بگیرند، همین موجب می‌ شود ژل های ماشین ظرفشویی قدرت پاک کنندگی کمتری نسبت به قرص و پودر داشته باشند.