مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون آب رادیاتور را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید آب رادیاتور, آموزش تولید آب رادیاتور,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون آب رادیاتور

فرمول آب رادیاتور


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه آب رادیاتور

اختراع رادیاتور آب خودرو به کارل بنز نسبت داده می شود. ویلهلم مایباخ اولین رادیاتور لانه زنبوری را برای مرسدس بنز 35 اسب بخار طراحی کرد.

آب رادیاتور چیست

رادیاتور ها مبدل های حرارتی هستند که برای خنک کردن موتور های احتراق داخلی در خودرو ها و یا سایر وسایل مانند هواپیما و لوکوموتیو و ... استفاده می شوند. آب رادیاتور مایعی است جهت خنک کردن موتور های احتراق که این مایع بین قطعات موتور حرکت کرده و سپس گرما را از طریق رادیاتور به جو منتقل می کند و سپس مایع خنک به موتور دوباره باز می گردد. آب رادیاتور تاثیر زیادی روی عمر مفید خودرو دارد.

نحوه عملکرد آب رادیاتور

آب رادیاتور معمولاً بر پایه آب است، اما ممکن است پایه روغن نیز باشد. معمولاً برخی آب رادیاتور ها مخلوطی از آب و ضد یخ به نسبت مناسب آب و هوا است. خود ضد یخ معمولاً اتیلن گلیکول یا پروپیلن گلیکول است که خاصیت ضد خورندگی دارند.

ویژگی های فرمول آب رادیاتور فرمولسازان

1) ضد یخ زدگی

2) ضد رسوب و ته نشینی

3) ضد خورندگی

4) خنک کننده موتور

نحوه استفاده صحیح از آب رادیاتور

ابتدا ماشین را خاموش کرده و اجازه دهید موتور خنک شود. مایع درون رادیاتور بسیار داغ است و ممکن است پاشیده شود پس حتما اجازه دهید موتور خنک شود. درپوش رادیاتور را باز کنید. اکنون آب رادیاتور را درون مخزن بریزید و آن را تا نقظه ماکسیم پر کنید و سپس درپوش را بگذارید.

مزایای استفاده از آب رادیاتور

هرگز برای  خنک شدن موتور برای مدت طولانی از آب به تنهایی استفاده کنید، زیرا سریعتر می جوشد و باعث خوردگی موتور می شود. آب رادیاتور مخصوص خودرو است و دارای ضد یخ نیز می باشد که از یخ زدن آب جلوگیری کرده و هیچ گونه رسوب و خوردگی ایجاد نمی کند.

معایب استفاده از آب رادیاتور

آب رادیاتور‌‌‌‌های عیر استاندارد تنها ترکیب آب تصفیه شده و رنگ می‏ باشد و به جهت آن که ساختار اغلب این رنگ‏ها بر پایه اسیدی است, استفاده تنها از آب و رنگ در تولید آب رادیاتور موجب کاهش pH آب شده و برای خودرو بسیار مضر می ‏باشد. از جمله خواص دیگر افزودنی ‏‌‌‌‌های آب رادیاتور خنثی نمودن اثر اسیدی رنگ ‏ها و حفظ pH آب در محدوده مجاز می ‏باشد.