مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون ضد یخ خودرو را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید ضد یخ خودرو, آموزش تولید ضد یخ خودرو,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون ضد یخ خودرو

فرمول ضد یخ


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه ضد یخ خودرو

ابتدا از آب برای خنک کردن محفظه استفاده می شد که ارزان و غیر سمی بود اما محدوده دمایی آن 100 درجه سانتیگراد بود. نمک نقطه ذوب را پایین می آورد ولی از آن نمی توان در سیستم های خنک کننده استفاده کرد زیرا سبب خوردگی فلزات می شود. ترکیبات آلی با وزن مولکولی پایین تمایل به نقطه ذوب کمتر از آب دارند که آنها را برای استفاده به عنوان عوامل ضد یخ مناسب می کند. الکل هایی مانند متانول و اتانول اساس و پایه همه ضد یخ ها شدند.

ضد یخ خودرو چیست

ضد یخ یا خنک‌کننده موتور، مایع رنگی است که با آب مخلوط می‌شود و به تنظیم موتور در دما های شدید کمک کند. همانطور که دمای بیرون از گرم به سرد تغییر می کند، مایع خنک کننده در سراسر بلوک موتور پمپ می شود تا دمای یکنواخت حفظ شود. با این حال، ضد یخ چیزی بیش از تنظیم دما است و از ترکیدن محفظه به دلیل انبساط جلوگیری می کند. حفظ سطح مناسب سیال نیز به جلوگیری از خوردگی کمک می کند.

نحوه عملکرد ضد یخ خودرو

تمام ضد یخ ها در رنگ های متنوع از مونو اتیلن گلایکول یا مونو پروپیلن گلایکول تشکیل شده است که دارای خواص حرارتی مطلوب از جمله نقطه جوش بالا، نقطه انجماد پایین، پایداری در طیف وسیعی از دما ها و گرمای ویژه و هدایت حرارتی بالا است و باعث به تعادل رسیدن دما می گردد. ترکیبات آلی با وزن مولکولی پایین تمایل به نقطه ذوب کمتر از آب دارند که آنها را برای استفاده به عنوان عوامل ضد یخ مناسب می کند.

اتیلن گلایکول نقطه انجماد آب را کم و نقطه جوش آن را زیاد می کند.

ویژگی های فرمول ضد یخ خودرو فرمولسازان

1) ضد رسوب, ضد یخ زدگی و ضد خورندگی

2) افزایش دامنه دمایی

3) ضد احتراق و فاقد اثرات مخرب

4) فاقد بوی نامطلوب

5) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از ضد یخ خودرو

این ماده با نسبت 50-50 با آب مخلوط شده و وارد مخزن مخصوص می شود. در طی سال حداقل باید دو بار, ضد یخ تعویض شود به خصوص قبل از گرمای تابستان و قبل از شروع سرمای زمستان.

مزایای استفاده از ضد یخ خودرو

انتخاب دقیق یک ضد یخ می تواند محدوده دمایی وسیعی را فعال کند که در آن مخلوط در فاز مایع باقی می ماند، که برای انتقال حرارت کارآمد و عملکرد مناسب مبدل های حرارتی بسیار ضروری است. ضد یخ ها در واقع از ترکیدن محفظه بر اثر انبساط و انقباظ جلوگیری می کنند.

در واقع حرارت بالای موتور سبب آسیب به آن می شود و اجزای سیستم خنک کننده که با آب در ارتباطند موجب خوردگی می شوند که استفاده از ضد یخ از این دو امر جلوگیری می کند.

چنانچه از آب معمولی استفاده شود سبب یخ زدن و افزایش حجم آب می گردد که به موتور آسیب وارد می کند و اگر بجوشد موجب ایجاد حفره بخار می گردد. ضد یخ این عیب ها را برطرف می کند.

معایب استفاده از ضد یخ

اتیلن گلایکول بسیار سمی هستند و در صورت مصرف به 4 ماده سمی دیگر توسط کبد تبدیل می شود. این ماده اثر کشنده دارد و قابل اشتعال می باشد.پروپیلن گلایکول سمیت کمتری نسبت به اتیلن گلایکول دارد.