مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون پودر لباسشویی را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید پودر لباسشویی, آموزش تولید پودر لباسشویی,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون پودر لباسشویی

پودر لباسشویی دستی, پودر لباسشویی ماشینی، پودر لباسشویی آنزیم دار

فرمول پودر لباسشویی


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan
جیمیل: formulsazan@yahoo.com


تاریخچه پودر لباسشویی

ابتدا لباس ها را در آب با کوبیدن تمیز می کردند. با گذشت زمان، مردم متوجه شدند که افزودن برخی مواد در آب در مرحله خیساندن به تسریع و ساده‌تر شدن حذف کثیفی از لباس کمک می‌کند. در مصر باستان لباس ها را در خمره‌ های بزرگ پر از سفیده، لیمو، ادرار و آب می‌شستند. سپس روی لباس مهر می‌زنند، آن را فشار می‌دهند و در آب تمیز می شستند. اختراع صابون یک گام بزرگ بود، این صابون ها آنطور که ما امروز می شناسیم نبود و برای مدت طولانی صابون به عنوان یک عامل آرایشی استفاده می شد. بزرگترین پیشرفت در تاریخ لباسشویی اختراع تخته لباسشویی بود. تخته‌های شستشو از مواد مختلفی در دوره‌های مختلف ساخته می‌شد که شامل چوب، خاک رس پخته شده، سنگ، فلز، شیشه و مواد مصنوعی بود. شرکت های شیمیایی آلمان در سال 1917 در پاسخ به کمبود مواد تشکیل دهنده صابون در طول محاصره متفقین آلمان در طول جنگ جهانی اول، یک سورفکتانت آلکیل سولفات تولید کردند.

پودر لباسشویی چیست

پودر لباسشویی نوعی صابون است که برای شستن لباس استفاده می شود. پودر با آب ترکیب می شود و محلول شوینده موجود در پودر, کثیفی و لکه را از لباس پاک می کند. پودر لباسشویی معمولاً حاوی آنزیم هایی مانند پروتئازها و آمیلازها است که با تجزیه مولکول های کثیفی, لباس ها تمیز می شوند.

نحوه عملکرد پودر لباسشویی

پودرهای لباسشویی از ترکیباتی شیمیایی و مواد فعالی به نام آنیونیک تشکیل شده‌ اند که باعث افزایش قدرت پاک‌کنندگی و لکه بری لباس‌ ها می‌شود و درخشندگی لباس‌ ها را به ارمغان می‌ آورد.
پودرهای لباسشویی بعد از حل شدن در آب، کف تولید می‌کنند که این امر به دلیل مواد معدنی موجود در آن‌ ها می‌باشد. در این مواد شوینده از اسانس‌های مختلف به منظور ایجاد رایحه ملایم و دلپذیر استفاده می‌شود.
از دیگر مواد سازنده پودرها بلیچ‌ ها هستند که باعث از بین رفتن لکه‌ های چربی و بو از روی لباس‌ می‌ شوند.
بزرگترین مزیت پودرها، زبری آن‌ ها است که به از بین رفتن سمج‌ ترین لکه‌ ها از روی انواع پارچه‌ ها کمک می‌کند.

وجود آلکیل بنزن سولفونات در ترکیبات پودر، لکه‌ های چمن، گل و خاک را به راحتی از بین خواهد برد.

همچنین پودر ها حاوی آنزیم های گوناگون هستند که باعث شکسته شدن چربی ها, پروتئین ها و ... و حدف آن ها از روی لباس می شود.

تفاوت پودر دستی و ماشینی

ترکیبات پودر دستی به گونه ای تعیین شده است که از ایجاد آسیب های احتمالی برای پوست جلوگیری نماید. این دسته از پودرهای لباسشویی در تماس با آب به سرعت حل شده و کف مناسبی ایجاد می کنند. این نکته موجب شده است تا شستشوی لباس ها با استفاده از پودرهای دستی با سرعت بیشتر و مدت زمان کوتاه تری انجام شود. به این ترتیب مدت زمان تماس پوست دست شما با مواد شوینده کاهش یافته و احتمال بروز آسیب های پوستی به حداقل ممکن می رسد.

پودر دستی قدرت کف بالایی داشته و در تماس با آب به سرعت کف می کند. به همین علت با جایگزین کردن پودر ماشینی با پودر دستی، کف ایجاد شده از کنترل خارج شده و ممکن است از ظرفیت ماشین لباسشویی شما فراتر برود. در چنین شرایطی کف اضافی وارد محفظه ماشین لباسشویی شده و از طریق آن از ماشین خارج می شود. این کار با چند بار تکرار باعث آسیب دیدن ماشین لباسشویی می شود. علاوه بر این، ماشین های لباسشویی برای شستشوی میزان تعیین شده کف تنظیم و برنامه ریزی شده اند.

ویژگی های فرمول پودر لباسشویی فرمولسازان

1) دارای قدرت تمیز کنندگی و لکه بری بالا

2) عملکرد مناسب در هر دما

3) عدم آسیب به بافت و الیاف پارچه

4) دارای قدرت نرم کنندگی بالا

5) حاوی آنزیم های مختلف

6) تثبیت رنگ لباس

7) حاوی اسانس و رایحه خوش

8) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از پودر لباسشویی

برای یک شستشوی عادی با لباسشویی، پر کردن بخش اصلی جا پودری کافیست.

مقدار پودری که باید در ماشین لباسشویی بریزید به مقدار لباس ها، میزان کثیفی و طول برنامه شستشو بستگی دارد، اما معمولا تا نصف بخش تعبیه شده برای ریختن پودر را باید پر کنید و نه بیشتر.

در مواقعی که لباس ها خیلی کثیف هستند، بیش از مقدار توصیه شده پودر نریزید، بلکه بخش پیش شستشو یا آبکشی را پر کنید.

پودر را در داخل دیگ لباسشویی نریزید و فقط داخل جاپودری بریزید.

شستن برخی پارچه ها و الیاف مثل پرده های توری به پودر کمتری احتیاج دارد.

مزایای استفاده از پودر لباسشویی

پودرها در مقایسه با مواد شوینده دیگر دارای قیمت مناسب‌ می‌باشند. همچنین بسته‌ بندی پودر لباسشویی، مقوایی و سازگار با محیط زیست است.

پودرها با دوام‌ تر از سایر مواد شوینده‌ هستند و مصرف‌ کنندگان می‌ توانند آن‌‌ ها را به صورت عمده خریداری کنند که برایشان از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

پودرهای لباسشویی برخلاف مایع‌ها، نیاز به مواد نگهدارنده ندارند.

معایب استفاده از پودر لباسشویی

استفاده از مواد قلیایی بیش از حد در برخی پودر ها می تواند به پارچه آسیب برساند. همچنین ممکن است هنگام استفاده از مواد شوینده ارزان‌تر، رنگ پارچه از بین برود.
مقدار بیشتری آب برای شستشو برای از بین بردن کف مورد نیاز است، در غیر این صورت به پارچه آسیب می رساند.