مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون ژل لباسشویی را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید ژل لباسشویی, آموزش تولید ژل لباسشویی,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون ژل لباسشویی

فرمول ژل لباسشویی


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه ژل لباسشویی

از زمان های قدیم، افزودنی های شیمیایی برای تسهیل شستشوی مکانیکی الیاف نساجی با آب استفاده می شد. اولین شواهد ثبت شده از تولید مواد صابون مانند به حدود 2800 سال قبل از میلاد در بابل بر می گردد. شرکت های شیمیایی آلمان در سال 1917 در پاسخ به کمبود مواد تشکیل دهنده صابون در طول محاصره متفقین آلمان در طول جنگ جهانی اول، یک سورفکتانت آلکیل سولفات تولید کردند. در دهه 1930، مسیرهای تجاری برای رسیدن به الکل های چرب ایجاد شد و این مواد جدید به استرهای سولفات آنها تبدیل شدند.

ژل لباسشویی چیست

ژل لباسشویی نوعی سورفکنانت و شویینده می باشد جهت شستشوی ۀباس ها استفاده می شود. استفاده از آنها فقط در صورت وجود موارد زیاد و بسیار کثیف بودن منطقی است. در غیر این صورت، استفاده از ژل از نظر اقتصادی توجیه پذیر نیست. ژل ها از آنجایی مشکل انحلال ندارند، به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه عملکرد ژل لباسشویی

سورفکتانت ها با دو نوع مختلف سطح مانند روغن و آب تعامل دارند. دم یک مولکول سورفکتانت آبگریز است یا جذب آب نمی شود. چیزی که انتهای آبگریز به آن جذب می شود، گریس و کثیفی است. از سوی دیگر، سر مولکول سورفکتانت آبدوست است که این مولکول جذب آب می شود. بنابراین وقتی یک تکه لباس چرب با مواد شوینده حاوی سورفکتانت در آب غوطه ور می شود، دم مولکول های سورفکتانت به گریس می چسبد و سر مولکول به سمت آب جذب می شود. وقتی ماشین لباسشویی لباس ها را به هم می زند، مولکول ها کره های کوچکی را تشکیل می دهند که در آب معلق می مانند و با تخلیه آب شسته می شوند. بنابراین، مزیت اصلی سورفکتانت‌ ها توانایی آن‌ ها در بیرون کشیدن کثیفی از لباس است و در عین حال مطمئن می‌ شوند که به پارچه‌ ها باز نمی‌ گردند.

برخی از انواع سورفکتانت‌ ها معمولاً به دلیل وجود یون‌ های مثبت اضافی، در آب سخت به خوبی کار نمی‌ کنند. افزودنی هایی به نام بیلدر به مواد شوینده کمک می کنند تا در شرایط آب سخت بهتر عمل کنند. بیلدر ها این کار را با اتصال و حذف یون های کلسیم (Ca2+) و منیزیم (Mg2+) در آب سخت انجام می دهند. این امر به سورفکتانت‌ ها، به‌ویژه سورفکتانت‌ های آنیونی، اجازه می‌ دهد تا به جای یون‌ های دارای بار مثبت در آب شستشو، به دوده بیشتری متصل شوند.

ویژگی های فرمول ژل لباسشویی فرمولسازان

1) دارای قدرت پاک کنندگی و لکه بری بالا

2) مناسب یرای انواع لباس و پارجه

3) عدم آسیب به الیاف و تار و پود پارچه

4) حاوی آنزیم های مختلف

5) عدم دو فاز شدن و ته نشینی

6) دارای غلظت و پی اچ مناسب

7) دارای رایحه خوش

8) رفع چین و چروک لباس

9) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از ژل لباسشویی

مقدار مورد نیاز از ژل لباسشویی را در محفظه اصلی ریخته و چرخه مورد نظر را انتخاب کنید. اگر ژل لباسشویی به صورت پک های کوچک است می توانید آن را درون دیگ ماشین لباسشویی قرار دهید.

مزایای استفاده از ژل لباسشویی

مایعات بهتر از پودر در آب حل می شوند. هچنین مواد شوینده مایع برای لکه های مواد غذایی چرب موثر است و از آنجا که به صورت مایع است، می تواند لکه های لباس را بصورت دوبل از بین ببرد.
مواد شوینده مایع در بطری های پلاستیکی دارای یک درپوش ویژه است که به عنوان یک فنجان اندازه گیری طراحی و بسته بندی شده است که با کمک آن می توان از استفاده بیش از حد مایعات جلوگیری کرد زیرا باعث می شود داخل ماشین لباسشویی کثیف و مکان مناسبی برای رشد کپک و قارچ شود.

معایب استفاده از ژل لباسشویی

ژل ها در مقایسه با پودر ها به طور کلی گران تر هستند.
ژل ها دوامشان کمتر از پودر ها است و به شما امکان ذخیره سازی و خرید به صورت عمده را نمی دهد. همچنین مواد تشکیل دهنده ژل ها مانند سفید کننده ها و سورفکتانت در مقایسه با پودر ها ثباتشان کمتر است.