مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون شیشه پاکن را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید شیشه پاکن, آموزش تولید شیشه پاکن,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون شیشه پاکن

شیشه پاکن صنعتی, شیشه پاکن خانگی, شیشه پاکن معطر

فرمول شیشه پاکن


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan
جیمیل: formulsazan@yahoo.com


تاریخچه شیشه پاکن

برای قرن‌ ها، خانه‌ های معمولی پنجره‌ هایی داشتند اما لزوماً شیشه‌ ای نبودند زیرا شیشه در ابتدا واقعاً گران بود و تنوع شیشه‌ به شکل امروزی وجود نداشت. اما با تکامل شیشه به عنوان بخشی از خانه در قرن بیستم، تمیز نگه داشتن شیشه های شیشه ای امری مهم محسوب شد و این موضوع فرصتی را برای شرکت فیلیپ دبلیو دراکت فراهم آورد. شرکت دراکت Windex را در سال 1933 اختراع کرد. قبل از آن محلول پودری لیمو و آلومینیوم و نمک رنگ شده را در اوایل دهه 1920 به وجود آورد. Windex، پس از اینکه ابتدا برای صاحبان خودرو به بازار عرضه شد، به سرعت جایی برای خود در خانه ها پیدا کرد و در نهایت به موفقیت بزرگتری تبدیل شد.

شیشه پاکن چیست

شیشه پاک کن ها موادی هستند که به شفافیت و براق شدن شیشه ها و از بین رفتن لک و آلودگی از روی آن ها کمک می کنند و به واسطه مواد شیمیایی به کار رفته در فرمولاسیون آن ها قدرت تمیزکنندگی بسیار بالایی دارند، این مواد در رنگ ها و عطرهای مختلفی تولید می شوند.

نحوه عملکرد شیشه پاکن

مایع شیشه پاکن از دو بخش حلال ها و سورفکتانت ها درست شده است. حلال ها وظیفه تمیز کنندگی، چربی زدایی و از بین بردن آلودگی های شیشه را بر عهده دارند، این مواد با حمله کردن به لکه های چربی، چسبندگی آن ها به شیشه را به حداقل می رسانند و با حل کردن آن ها در خود می توانند سطح شیشه را از عوامل آلوده، پاک کنند.

سورفکتانت ها وظیفه احاطه عوامل آلوده را بر عهده دارند، شیشه پاک کن ها توسط سورفکتانت ها عوامل آلوده کننده سطح را احاطه می کنند و پس از آن حلال ها می توانند آن ها را در خود حل کنند و اثر تمیز کنندگی خود را بر جای بگذارند.

ویژگی های فرمول شیشه پاکن فرمولسازان

1) دارای رایحه خوش

2) دارای قدرت لکه بری و چربی بری بالا

3) عدم ایجاد لکه بر روی شیشه

4) دارای قابلیت خشک شدن سریع

5) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از شیشه پاکن

ابتدا نازل را در حالت spray یا stream قرار داده و سپس مایع شیشه پاک کن را از فاصله ۲۰-۲۵ سانتیمتری بر روی سطح مورد نظر اسپری کرده و با استفاده از پارچه نخی یا کتان آن را تمیز کنید.

شیشه ها را از بالا به پایین تمیز کنید تا قطرات به سمت پایین حرکت کنند.

شیشه روب شیشه را پاک کرده و جلا می‌دهد و از ایجاد رگه‌ های رطوبت جلوگیری می‌کند.

برای تمیز کردن گوشه‌ ها، از پارچه استفاده کنید.

مزایای استفاده از شیشه پاکن

1) جهت دفع حشرات

2) تمیز کردن زیور آلات و جواهرات

3) درخشندگی سطح زمین و کاشی

4) پاک کردن تخته سیاه

5) تمیز کردن اسباب بازی کودکان

معایب استفاده از شیشه پاکن

مایع شیشه پاکن  را با سفید کننده مخلوط نکنید. اگر سفید کننده را با ماده تمیز کننده شیشه پاک کن یعنی آمونیاک مخلوط کنید، ماده خطرناکی به نام کلرامین آزاد می شود که بسیار مضر باشد.

برای تمیز کردن صفحه پیشخوان گرانیت از شیشه پاک کن استفاده نکنید. این کار برای سنگ هایی مانند گرانیت و مرمر بسیار مضر است و می تواند آسیب دائمی ایجاد کند. پاک کننده شیشه ای می تواند باعث لکه دار شدن و خرده شدن لایه محافظ شود.

از شیشه پاکن برای تمیز کردن صفحه مانیتور و تلویزیون استفاده نکنید زیرا روی آن باقی مانده و سبب آسیب به قطعات برقی می گردد.