مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون شامپو فرش را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید شامپو فرش, آموزش تولید شامپو فرش,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون شامپو فرش

شامپو فرش کارخانه ای, شامپو فرش مخصوص قالیشوییفرمول شامپو فرش

سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه شامپو فرش

مفهوم برس جارو صدها سال است که وجود داشته است، اما شروع جا روبرقی و تمیز کردن فرش در دهه 1800 در طول انقلاب صنعتی آغاز شد. در آن زمان کارخانه ها به تولید انبوه کالا ها در مقیاس عظیمی که تا آن زمان دیده نشده بود، می پرداختند. چنین فعالیت های تولیدی و صنعتی شدیدی منجر به ایجاد مقادیر زیادی خاک، گرد و غبار و آلودگی شد.
با تولید انبوه و صادرات کالا های مصرفی در آن زمان، ثروت زیادی ایجاد می شد و صاحبان کارخانه ها، تجار و سایر اعضای مرفه جامعه می توانستند از عهده تزیینات گران قیمت مانند فرش بر آیند. در عین حال پیشرفت در دانش پزشکی آگاهی عمومی را در مورد میکروب ها، سیستم ایمنی بدن و اهمیت بهداشت افزایش داد. ترکیبی از این آگاهی و ثروت تازه ایجاد شده منجر به راه اندازی شرکت های قالیشویی تجاری شد. واقعیت این بود که نظافت فرش فقط برای افراد ثروتمند مقرون به صرفه بود. فرش ها را عمدتا برای زدودن گرد و غبار و کثیفی می زدند. گاهی اوقات از یک برس موی سفت برای پاک کردن خاک و ماسه از روی فرش استفاده می شد. در سال 1827 یک نشریه به خدمتکاران خانه داری آموزش می داد که از لیمو برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنند.

شامپو فرش چیست

شامپو فرش یک ترکیب شوینده مایع با فرمول خاص است که برای تمیز کردن فرش و موکت استفاده می شود و اغلب همراه با یک ماشین قالیشویی به سبک چرخشی یا یک مدل استوانه ای که از هوای فشرده برای تولید کف قبل از هم زدن استفاده می کند، استفاده می شود. هدف از استفاده این محصول ایجاد کف غلیظی است که ذرات کثیفی پاک شده از روی پرز فرش را جذب و معلق کند.

نحوه عملکرد شامپو فرش

یک شامپو فرش خوب باید مقدار قابل توجهی کف طولانی مدت تولید کند تا بیشترین تاثیر را داشته باشد. یک ماده شیمیایی به نام سدیم لوریل سولفات به شامپو کیفیت کف می بخشد، در حالی که سایر شوینده های آنیونی قدرت پاک کنندگی را ارائه می دهند. از آنجایی که ذرات کثیفی در واقع یک پیوند الکترواستاتیکی با الیاف فرش ایجاد می‌ کنند، از عوامل آنیونی برای شکستن آن پیوند و ارائه یک جایگزین جذاب‌ تر استفاده می‌ شود. یک شامپو فرش خوب باید دارای خاصیت روان کنندگی نیز باشد تا فرش را از گره خوردن محافظت کند.

ویژگی های فرمول شامپو فرش فرمولسازان

 1) سازگار با انواع فرش ها و موکت ها

2) قدرت تمیز کنندگی و لکه بری بالا

3) عدم آسیب به الیاف و تار و پود فرش

4) عدم تغییر رنگ فرش

5) دارای وسیکوزیته مناسب

6) قیمت اقتصادی

7) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از شامپو فرش

مقدار ی از شامپو فرش را طبق دستور العمل در آب گرم حل کنید و با یک اسفنج تمیز سطح فرش را تمیز کنید و بعد با یک دستمال کتانی نمدار سطح فرش را از شوینده و چرک‌ های حل شده در آن پاک کنید و هر از چند گاهی دستمال مورد نظر را با یک دستمال تازه دیگر عوض نمود. همچنین باید فرش و موکت را پس از خشک شدن جارو کنید.

مزایای استفاده از شامپو فرش

یگی از مهمترین مزایای شامپو فرش آسان بودن کارایی آن و همچنین به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی است که می توان در کمترین زمان ممکن فرش ها را تمیز کرد. همچنین از شامپو فرش می توان برای تمیز کردن انواع فرش ها, مبل ها و روکش صندلی ماشین هم استفاده کرد.

معایب استفاده از شامپو فرش

اگر مواد شوینده در تار و پود فرش باقی بماند و به طور کامل خارج نشود. باعث پوسیدگی فرش می شود. همچنین ماندن شامپو فرش باعث خشک شدن فرش و ترک خوردن آن و همینطور باعث کمرنگ شدن نقش های فرش و ضیف شدن تار و پود شده و ضرر های آن برای انسان می شود. از دیگر معایب شامپو فرش که بیشتر به نحوه استفاده از آن مربوط می‌ شود، می‌ توان به جمع شدن رطوبت در فرش و رشد کپک و قارچ‌ ها اشاره کرد.