مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون موم (وکس) را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول موم (وکس), آموزش تولید موم (وکس),

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون موم (وکس)

موم سکه ای, موم مرواریدی

فرمول موم (وکس)


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه موم

در یونان باستان داشتن موهای ناحیه تناسلی, غیر متمدن تلقی می شد و برخی از زنان تمام موهای ناحیه تناسلی خود را می‌تراشند.  باستان شناسان بر این باورند که سامویی ها پوست خود را با صدف های دریایی تیز می تراشند تا از شر موهای زیر بغل خلاص شوند و با «شکر زدن»، عملی که منشأ آن در خاورمیانه است، از شکر و لیمو پخته برای از بین بردن موهای بدن که به نوعی اولین موم محسوب می شود, استفاده می کردند. روند نظافت در قرن گذشته بسیار بیشتر از هر زمان دیگری تغییر کرده است.

موم چیست

موم, ترکیبی از ّآب و شکر و سایر مواد می باشد که جهت از بین بردن موهای بدن استفاده می گردد. موم انداختن یکی از روش های اپیلاسیون است. این موضوع بدین معنی است که کل مو از زیر سطح پوست حذف می شود و پوست شما تا مدت ها عاری از مو می باشد.

انواع موم

موم اپیلاسیون گرم:

موم اپیلاسیون گرم به دو دسته موم های نرم و سخت تقسیم می شوند.

موم اپیلاسیون نرم آن دسته موم هایی هستند که بعد از حرارت و قرار گرفتن روی پوست با استفاده از پد اپیلاسیون مو زدایی انجام می دهند.

موم اپیلاسیون سخت از آن دسته موم هایی هستند که بعد از حرارت و قرار گرفتن روی پوست بدون استفاده از پد اپیلاسیون مو زدایی را انجام می دهند.

در موم اپیلاسیون گرم باید از موم ذوب شده استفاده شود. دمای موم باید گرم و متناسب با دمای بدن باشد. به صورت لایه ای نازک روی جهت مو کشیده می شود و در یک حرکت سریع در جهت خلاف خواب مو، موم از روی پوست برداشته می شود.

 موم اپیلاسیون سرد:

در اپیلاسیون به وسیله موم سرد، برخلاف موم گرم نیازی به حرارت دادن نیست. یک لایه موم سرد را باید به وسیله کاردک روی ناحیه مورد نظر مالید و روی آن پد قرار داد. روی پد را کمی مالش می دهیم تا خوب بچسبد و سپس در جهت مخالف رویش مو آن را می کشیم.

ویژگی های فرمول موم فرمولسازان

1) دارای غلظت و کیفیت بالا

2) دارای چسبندگی بالا جهت از بین بردن موها

3) عدم ایجاد خشکی پوست

4) حاوی عصاره های مفید جهت نرمی و لطافت پوست

5) درخشان کننده پوست

6) از بین برنده سلول های مرده پوست

7) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از موم

ابتدا پوست خود را با آب گرم بشویید تا منافذ پوست باز گردد. موم ها روی موهای تمیز موثرترند. سپس موم را که قبلا گرم  و ذوب کردید بر روی محل مورد نظر و در جهت رویش مو قرار داده و سپس یکی از پارچه های موجود در موم را در جهت مو قرار داده و 10 ثانیه صبر کنید و سپس پارچه را خلاف جهت رویش مو بکشید. هرگز پارچه را به سمت بالا نکشید زیرا موجب کبودی پوست می گردد.

از روغن زیتون یا بادام جهت حفظ رطوبت و نرمی پوست خود استفاده کنید.

مزایای استفاده از موم

استفاده از موم برای حذف موهای زائد بسیار کم هزینه است و این روش اپیلاسیون بسیار کم خطر می باشد. همچنین پوست با استفاده از وکس لطیف و شفاف می شود و تا هفته ها، عاری از موهای زائد خواهد بود و موجب نازکتر شدن موهای زائد می شود.

این روش حفره های پوست را باز کرده و از عفونت جلوگیری می کند و سلول های مرده پوست را حذف کرده و ظاهری زیبا به پوست شما خواهد بخشید.

معایب استفاده از موم

در عمل موم انداختن, مو ممکن است بشکند و مقداری از آن روی پوست باقی بماند. همچنین برای استفاده از موم باید مراقب عفونت پوست بود.
استفاده از موم داغ روی صورت حداکثر ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد و استفاده نادرست از وکس صورت می تواند باعث تحریک یا سوزاندن پوست شود.
برای آنکه بهترین نتیجه را بگیرید، باید اندازه موهایتان حداقل ۶ میلی متر باشد در غیر این صورت ممکن بعضی از موها از صورت جدا نشوند.
وکس صورت معمولا با درد همراه است زیرا پوست صورت از دیگر نقاط بدن حساس تر است. وکس صورت می تواند باعث قرمزی یا بروز جوش های پوستی شود.