مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون ژل مو را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول ژل مو, آموزش تولید ژل مو,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون ژل مو

فرمول ژل مو

سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.


ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه ژل مو

تجزیه و تحلیل مومیایی های مصر باستان نشان داده است که آنها موهای خود را با استفاده از ژل مبتنی بر چربی حالت می دادند. مصری‌ ها از این محصول استفاده می‌کردند تا اطمینان حاصل کنند که سبک آنها هم در زندگی و هم در مرگ باقی می‌ ماند. قدیمی‌ ترین مومیایی تقریباً 3500 سال قدمت دارد.

در سال 1914، در یک داروخانه کوچک واقع در آرژانتین، خوزه آنتونیو برانکاتو، دانشجوی دامپزشکی، یک ماده ثابت کننده مو را از مخلوط چند ماده تولید کرد که نام "گومینا" را به عنوان یک علامت تجاری ثبت شده یدک می کشید.

ژل مو چیست

ژل نوعی محصول آرایشی جهت حالت دهی و فیکس کردن مو می باشد. ژل ها معمولا در غلظت های مختلف و با چسبندگی متفاوت تولید می شوند. ژل های قوی تر کاملا موها را سفت کرده و ژل های ضعیف تر موها را مرطوب نگه داشته و به آنها حالت می دهد.

نحوه عملکرد ژل مو

پلیمر های کاتیونی از جمله اجزای اصلی ژل مو هستند. بار های مثبت در پلیمر ها باعث کشیده شدن آنها می شود و ژل چسبناک تر می شود. ژل های مو در برابر ترکیبات پروتئینی طبیعی مقاومت می کنند و به مو اجازه حالت دادن  را می دهند، زیرا پلیمر کشیده شده فضای بیشتری را نسبت به پلیمر های پیچ خورده اشغال می کند و بنابراین در برابر جریان مولکول های حلال در اطراف خود مقاومت می کند. بار های مثبت همچنین ژل را به اسید های آمینه با بار منفی روی سطح مولکول های کراتین در مو متصل می کند.

ژل ترکیبی از آب و پلیمر می باشد و وقتی روی تار مو قرار می گیرد, آب تبخیر شده و لایه ای از پلیمر سبک و قابل انعطاف و شفاف روی مو می ماند.

ویژگی های فرمول ژل مو فرمولسازان

1) حالت دهنده قوی مو با قدرت چسبندگی بالا

2) ماندگاری بالا

3) فاقد کربومر و کتیرا

4) دارای پلیمر انحصاری

5) درخشان کننده مو و کنترل موخوره

6) محافظت از غلاف مو در مقابل چربی

7) کاهش الکریسیته ساکن

نحوه استفاده صحیح از ژل مو

ابتدا موها را کاملا با شامپو بشویید و آب آن را با حوله بگیرید. سپس زمانی که مو مقداری رطوبت دارد مقدار مناسبی از ژل را با استفاده از دست به طور یکنواخت روی ساقه مو بمالید و موها را حالت دهید و اجازه دهید خشک شود. می توانید از شانه جهت حالت دادن به مو نیز استفاده کنید.

مزایای استفاده از ژل مو

ژل مو محصولی در دسترس و ارزان می باشد و تقریبا برای انواع مو از جمله موی فر, حالت دار  و صاف نیز مناسب می باشد. این محصول موی شما را کاملا براق و شفاف کرده و زیبایی آن را دو چندان می کند. به دلیل حلال بودن ژل در آب, این محصول به راحتی قابل شستشو می باشد.

حتما ژل ها را مناسب با میزان غلظت و سفتی و چسبندگی مورد نظر انتخاب کنید.

معایب استفاده از ژل مو

برخی از ژل ها همراه با خشک شدن, پوسته شده و سفیدک می زنند که جلوه خوبی ندارد همچنین تجمع بیش از حد ژل بر روی ریشه مو و خوب شسته نشدن آن, در طی زمان سبب ایجاد شوره سر و ریزش مو می گردد و ممکن موها را نیز کدر کند.