مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون محلول ضد عفونی کننده دست را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول محلول ضد عفونی کننده دست, آموزش تولید محلول ضد عفونی کننده دست,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون محلول ضد عفونی کننده دست

فرمول محلول ضد عفونی کننده دست


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه محلول ضد عفونی کننده دست

در گذشته های دور مردم می دانستند که الکل خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد. اوایل قرن دوم، پزشک رومی کلودیوس جالینوس، اشاره کرد که الکل برای درمان زخم استفاده می شود. بعداً در دهه 1300، جراح فرانسوی گی دو شولیاک نیز کاربرد های الکل را برای عقیم‌ سازی شناسایی کرد. در دهه 1930 اتانول (الکل) به ضد عفونی کننده ترجیحی در بیمارستان ها تبدیل شد. این محصول جایگزینی برای ضد عفونی کردن دست ها در نبود آب و صابون شد.

محلول ضد عفونی کننده دست چیست

محلول ضد عفونی کننده دست نوعی ضد عفونی کننده برای از بین بردن پاتوژن های رایج می باشد که برای پاکسازی دست ها در نبود مواد شوینده و آب و صابون استفاده می شود. برخی از این ضد عفونی کننده ها بر پایه الکل و برخی بدون الکل اند.

نحوه عملکرد محلول ضد عفونی کننده دست

این محلول ها حاوی 65 الی 90 درصد الکل مانند اتانول، ایزوپروپانول یا n-پروپانول است. محصولات بدون الکل عموماً بر پایه ضد عفونی‌ کننده‌ هایی مانند بنزالکونیوم کلرید یا عوامل ضد میکروبی مانند تریکلوزان هستند. بسیاری از ضد عفونی‌ کننده‌ های دست همچنین حاوی نرم‌کننده‌ هایی مانند گلیسیرین هستند که پوست را نرم و لطیف می کند.

ویژگی های فرمول محلول ضد عفونی کننده دست فرمولسازان

1) از بین برنده اکثر عوامل میکروبی و پاتوژن های رایج

2) دارای خاصیت نرم کنندگی بالا

3) اثر بخشی بالا و سریع

4) جلوگیری ار انتقال ویروس ها و باکتری ها 

5) فاقد ترکیبات سمی

6) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از محلول ضد عفونی کننده دست

معمولا عواملی مانند نوع محلول, نحوه استفاده و مدت زمان آن در اثر بخشی این محلول ها اهمیت دارد. ابتدا مقداری از محلول ضد عفونی کننده را بر روی دست ها اسپری کنید و 30 ثانیه بین انگشت ها و دست ها بمالید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود.

مزایای استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست

در مواردی که به آب و محصولات شوینده در دسترس نباشد, محلول های ضد عفونی کننده راحت ترین روش برای بهداشت و رفع میکروب ها می باشد. این محصولات اکثریت میکروب ها و عوامل بیماری زا را از بین برده و هیچ گونه خشکی و پوسته پوسته شدنی ایجاد نمی کنند. این ترکیبات با محیط زیست سازگار می باشند.

معایب استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست

اکثر ضد عفونی‌ کننده‌ های دست, در برابر اسپور های باکتریایی، ویروس‌ های بدون پوشش (مانند نوروویروس)، و انگل‌های انسدادی (مانند ژیاردیا) نسبتاً بی‌ اثر هستند.

این محلول ها قابل اشتعال اند و بلعیدن آن ها سبب مسمومیت می گردد.