مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون واکس کفش و چرم را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید واکس کفش و چرم, آموزش تولید واکس کفش و چرم,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون واکس کفش و چرم

فرمول واکس کفش و چرم


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.


ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan
جیمیل: formulsazan@yahoo.com

600


تاریخچه واکس کفش و چرم

در قرون وسطی از دوبین که محصولی از موم به عنوان واکس استفاده می شد اما فاقد درخشندگی بود. در اوایل قرن 19 از پیه برای تولید جلا دهنده استفاده می شد. در سال 1832، جیمز اس-میسون تولید تجاری سیاه کردن کفش و جوهر را آغاز کرد. در سال 1851، جیمز اس-میسون, ساختمانی را ساخت که در آن سالانه ده میلیون جعبه تولید می‌شد، تا قوطی‌ های سیاه تولید شده توسط دویست کارمند را در خود جای دهد. بعداً قوطی‌ های بلکینگ به عنوان پولیش کفش میسون برچسب‌ گذاری شد.

واکس کفش و چرم چیست

واکس کفش به صورت خمیر، کرم یا مایع مومی شکل است که برای جلا دادن، براق کردن و ضد آب بودن کفش یا چکمه های چرمی برای افزایش عمر کفش و زیبایی ظاهر آن استفاده می شود. براق کننده های کفش با بافتشان متمایز می شوند که از مایع تا واکس سخت را شامل می شود.

نحوه عملکرد واکس کفش و چرم

واکس ها شامل موم, رنگ و حلال های آلی هستند. موم های طبیعی مورد استفاده برای پولیش شامل کارناوبا و مونتان و همچنین موم های مصنوعی است. 70 درصد واکس کفش حلال است که مطابق با موم انتخاب می شود که شامل نفتا و سقز است. به دلیل اینکه این حلال ها, فرار هستند واکس های مومی بعد مدتی سخت می شوند اما جلای خود را حفظ می کنند.

واکس های کرمی حاوی آب یا روغن و یک حلال شامل نفتا یا سقز می باشد. مو و سورفکتانت نیز به این ترکیبات اضافه می شود. این موم ها عبارتند از آمونیاک، مورفولین و سورفکتانت های مختلف اتوکسیله مانند پلی سوربات 80. موم ها اغلب مخلوطی از موم کارنائوبا، موم زنبور عسل، موم مونتان و مشتقات اکسید شده آن، و موم های پارافین هستند.

واکس های مایع موم بسیار کمی دارند و شلامل موم پلی اتیلن, اکریلات ها, رزین و کازئین برای چسبندگی به چرم می باشدند.

ویژگی های فرمول واکس کفش و چرم فرمولسازان

1) براق کننده و جلا دهنده عالی

2) افزایش عمر چرم

3) ایجاد لایه محافظ

4) مقاوم کردن کفش و کیف در مقابل آب

5) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از واکس کفش و چرم

ابتدا کیف و کفش خود را با پارچه ای کاملا تمیز کنید تا خاک آن پاک شود. سپس مقداری از واکس را روی دستمال یا فرچه مخصوص بریزید و به آرامی روی سطح کفش و کیف بکشید تا به صورت یکنواخت پخش شود. اکنون اجازه دهید واکس کاملا خشک شود.

مزایای استفاده از واکس کفش و چرم

یکی از مزایای واکس ها این است که یک لایه محافظ روی کیف و یا کفش ایجاد می کند که همین لایه سبب افزایش عمر آن می شود و از خوردگی و پوسیدگی و اشعه آفتاب و گرد و خاک چرم جلوگیری می کند. مزیت بعدی واکس این است که سبب جلا و زیبا شدن کیف و کفش می شود.