مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون فوم بتن را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی

می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول تولید فوم بتن, آموزش تولید فوم بتن,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون فوم بتن

فرمول فوم بتن


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه فوم بتن

تولید فوم بتن در اوایل دهه 20 و با فوم اتوکلاو شده شروع شد که به عنوان عایق استفاده می شد. در اواخر دهه 1970 افزودنی های جدیدی معرفی شد که باعث شد از فوم بتن به عنوان محصولی تجاری در ساختمان ها استفاده گردد.

فوم بتن چیست

فوم بتن ضد حریق، ضد حشرات و ضد آب است. عایق حرارتی و صوتی قابل توجهی ایجاد می کند و می توان آن را برش داد، حک کرد، سوراخ کرد و با ابزار های چوب کاری شکل داد. از این مصالح ساختمانی می توان برای ساخت فونداسیون ها، طبقات زیرین، بلوک های ساختمانی، دیوار ها، گنبد ها یا حتی طاق هایی استفاده کرد که می توان آنها را با پارچه ساختمانی تقویت کرد.

نحوه عملکرد فوم بتن

فوم بتن نوعی بتن سبک است که از سیمان, خاکستر بادی یا گرد و غبار سنگ آهک, آب و فوم ساخته می شود. فوم بتن به صورت دوغاب فوم دار می باشد. معمولا در تولید فوم بتن از سنگدانه درشت استفاده نمی شود در نتیجه به جای بتن واژه ملات صحیح تر است. فوم بتن به عنوان دوغاب سیمانی با 20 درصد فوم در ملات پلاستیکی استفاده می شود. چگالی فوم بتن با جایگزیی سنگدانه های ریز با فوم قابل تغییر است.

در تولید فوم بتن, یک سورفکتانت را در آب حل می کنند و از دستگاه مولد فوم عبور می دهند تا فوم با دوام ایجاد شود و سپس با ملات سیمانی مخلوط می شود.

ویژگی های فرمول فوم بتن فرمولسازان

1) دارای بافت سبک

2) نیاز به مصرف کم سیمان

3) ایجاد استحکام بالا

4) نیاز به زمان کم برای خشک کردن

نحوه استفاده صحیح از فوم بتن

ابتدا فوم بتن را درست کنید. سپس با درصد مشخصی از ملات سیمان یا دوغاب مخلوط کنید. اگر ملات سیمان خیس باشد کف ناپایدار می گردد و اگر خیلی خشک باشد مرحله اختلاط به مشکل می خورد و به خوبی مخلوط نمی شود. برای ایجاد چگالی بالا در فوم بتن می توان از شن و ماسه استفاده کرد.

مزایای استفاده از فوم بتن

از مهمترین استفاده های فوم بتن برای کف سازی طبقات است. کاربرد دیگر آن تثبیت خاک در مقابل اثرات مخرب زلزله و تعییرات دمایی و غیره می باشد. همچنین برای پر کردن فضا های خالی مانند فاضلاب های قدیمی, مخازن دخیره آب و کانال های زیر زمینی استفاده می شود. برای زیر پایه‌ های جاده‌ ها از فوم بتن برای یخبندان جاده‌ ها برای پر کردن فضا های خالی جاده‌ ها در اثر بارندگی شدید استفاده می‌ شود.