مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون شامپو مخصوص موهای رنگ شده را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول شامپو مخصوص موهای رنگ شده, آموزش تولید شامپو مخصوص موهای رنگ شده,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون شامپو مخصوص موهای رنگ شده

فرمول شامپو مخصوص موهای رنگ شده


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه شامپو مخصوص موهای رنگ شده

زمانی که شامپو هنوز ساخته نشده بود، انسان‌ ها از صابون رزماری، زرده تخم مرغ، چای سیاه، عصاره نیشکر، سرکه و آب استفاده می کردند.

در شبه قاره هند از زمان های قدیم از انواع گیاهان دارویی و عصاره آنها به عنوان شامپو استفاده می شده است. یک شامپوی اولیه بسیار مؤثر با جوشاندن Sapindus با انگور فرنگی خشک هندی و مجموعه ای از گیاهان دیگر، با استفاده از عصاره صاف شده ساخته شد.

Sapindus، درختی استوایی که در هند گسترده است و پالپ میوه آن حاوی ساپونین است که یک سورفکتانت طبیعی است. عصاره‌ صابون‌ ها کفی ایجاد می‌کند که متون هندی آن را فناکا نامیده‌ اند که موها را نرم، براق و قابل کنترل می کند.

در اروپا، برای تهیه شامپو, آرایشگران انگلیسی صابون تراشیده شده را در آب جوشانده و گیاهان دارویی را برای درخشندگی و خوشبو کردن موها اضافه می کردند. شامپو تجاری ساخته شده از اوایل قرن بیستم در دسترس بود.

شامپو مخصوص موهای رنگ شده چیست

موهای رنگ شده به محافظت بیشتری احتیاج دارد. رنگ مو به مرور زمان طراوت، درخشش و زیبایی خود را از دست می‌ دهد. اگر در طول این مدت از شامپو مناسبی برای شستشو موها استفاده نکنید این فرآیند تسریع می گردد. شامپو های معمولی عناصر فعالی برای حفظ رنگ موی شما ندارند. اما در صورتی که از شامپو محافظ رنگ مو استفاده کنید، کدورتی که بعد از رنگ کردن موها انتظار داریم دیر تر ایجاد می‌ شود. بنابراین استفاده از شامپو برای موهای رنگ شده جهت تثبیت سایه‌ها ضروری خواهد بود. در این شامپو استفاده از ترکیبات طبیعی و گیاهی نسبت به ترکیبات شیمیایی اولویت دارد, چون موها در وضعیت شکننده و خشک تری نسبت به حالت اول قرار دارند.

نحوه عملکرد شامپو مخصوص موهای رنگ شده

ترکیبات سولفاته باعث خشکی و آبگیری شدید موها می‌ شوند. لذا این ترکیبات در شامپو برای موهای رنگ شده ممنوع است. زیرا سبب تورم ساقه مو و نفوذ به کوتیکول مو و از بین رفتن رنگ مو می شود.

مضرات اشعه فرابنفش برای مو به اندازه پوست شناخته شده نباشد. اما این اشعه‌ های قوی به اندازه لایه‌ های سطحی پوست برای ساقه مو مضر هستند. این آسیب وقتی که مو به واسطه رنگ شدن شکننده‌ شده باشد شدید تر خواهد شد.

اکتیل متوکسی سینامات، بنزوفنون، آووبنزون و ... از ترکیبات اصلی در شامپو برای موهای رنگ شده هستند که به عنوان فیلتر UV عمل می‌کنند و از پوست و مو در مقابل آسیب محافظت می کند.

آووبنزن یک پودر کریستالی به رنگ سفید مایل به زرد است که به عنوان فیلتر ضد آفتاب شیمیایی شناخته می‌ شود. این ترکیب به راحتی در آب حل نمی‌شود و لذا مقاومت بالایی در برابر شستشو مو از خود نشان می‌ دهد.

معمولا از کراتین، روغن آرگان، شی باتر و ویتامین E برای افزودن قدرت نرم کنندگی به محصول استفاده شده است.

ویژگی های شامپو مخصوص موهای رنگ شده

1) دارای خاصیت نرم کنندگی بالا

2) دارای خاصیت آب رسانی بالا

3) محافظ مو در برابر اشعه یو وی

4) ضد خشکی و شکنندگی مو

5) حاوی عصاره ها و ویتامین های مختلف

6) پی اچ سازگار با پوست سر

7) حفاظت از رنگ موها

8) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از شامپو مخصوص موهای رنگ شده

ابتدا موها را خیس کرده و مقداری شامپو بر روی دست ریخته و موها را به مدت 3 الی 5 دقیقه ماساژ می دهیم و سپس آبکشی می کنیم.

مزایای استفاده از شامپو مخصوص موهای رنگ شده

در این شامپو ها از ترکیبات لاکتات سدیم همراه با آمینو اسید های ضروری مو استفاده می شود. این مواد بر روی بافت مو قرار می گیرند و به درخشندگی و لطافت مو کمک می کنند. همچنین، این مواد به ریشه مو نفوذ می کنند و فولیکول مو را تقویت می کنند. در نتیجه مشکل ریزش که پس از رنگ مو برای بسیاری از بانوان پیش می آید پس از مدتی استفاده از این شامپوها رفع می گردد.