مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون رنگ پلاستیک را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول رنگ پلاستیک, آموزش تولید رنگ پلاستیک,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون رنگ پلاستیکفرمول رنگ پلاستیک


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazanتاریخچه رنگ

انسان‌ ها از عصر حجر با استفاده از تکنیک‌ هایی که تا به امروز پایدار بوده اند، نقاشی می‌کشند.
اولین لوازم هنری, صدف‌ های آبریز در غار بلومبوس در آفریقای جنوبی بوده و تا 100000 سال قدمت دارند.

40000 سال پیش، قبایل در اروپا، استرالیا و اندونزی تصاویری از شکارچیان و گله داران را بر روی دیوار های غار نقاشی می کردند. رنگدانه های این رنگ ها شامل خون، شیره، آب توت، گیاهان و ریشه های خشک شده و بسیاری از مواد معدنی بود.

رنگدانه های اکسید آهن به دلیل ماندگاری بسیار ارزشمند بودند. هنرمندان اولیه رنگدانه های خود را با استفاده از آب، بزاق، ادرار یا چربی های حیوانی به رنگ مخلوط می کردند. مصریان به پیشرفت‌ های مدرن ادامه دادند و رنگ‌ ها را با مواد چسبنده مانند تخم‌مرغ مخلوط کردند و شروع به نقاشی روی گچ کردند. پس از آن هنرمندان ایتالیایی با روغن‌ های گیاهی رنگ می‌ساختند تا آثاری با رنگ و عمق شگفت‌ انگیز خلق کنند.

رنگ پلاستیک چیست

رنگ پلاستیک ظاهری براق و یکدست به دیوار ها می دهد و از آب برای رقیق کردن این رنگ ها استفاده می شود. این رنگ یک پوشش درخشان نرم نیز ایجاد می کند که فضا را روشن تر و باز تر نشان می دهد. ماندگاری این رنگ ها نسبت به رنگ های دیستمپر بالاتر است.

فیلر ها و پر کننده ها نیز جهت تکمیل درصد رنگ ها می باشند.

نحوه عملکرد رنگ پلاستیک

در رنگ ها ترکیباتی از جمله رزین وجود دارد که سبب چسبندگی می شوند و رنگدانه ها که سبب رنگ دهی به محصول می شود. همچنین هر رنگی حلال مربوط به خود را دارد که سبب یکنواختی ترکیبات می گردد. در رنگ ها از غلظت دهنده های سلولزی نیز استفاده می گردد. هر چه درصد پلاستیک در رنگ بیشتر باشد، ورقه‌ها صاف‌تر و ابریشمی‌ تر می‌ شوند.

ویژگی های فرمول رنگ پلاستیک فرمولسازان

1) قابل شستشو

2) دارای وزن سبک

3) پوشش دهی بالا و از بین بردن ایراد ها

4) ماندگاری بالا

5) ایجاد بافت براق و درخشان

6) پایه آب

نحوه استفاده صحیح از رنگ پلاستیک

این رنگ ها در دمای 5 تا 35 درجه و به دور از نور آفتاب و رطوبت باید نگهداری شوند. برای استفاده از این رنگ ها, ابتدا زیر ساز آن ها را باید درست کرد و اگر زیر کار گچ نباشد می توان رنگ آمیزی را شروع کرد. قبل از مصرف, باید به نسبت مشخص با آب ترکیب شوند.

مزایای استفاده از رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیک معمولا پوشش دهی بالایی دارند و به آسانی قابل استفاده هستند. این رنگ ها به راحتی با آب ترکیب می شوند و هیچ گونه بوی بدی ندارند. همچنین رنگ های پلاستیک به سرعت خشک شده و تنوع رنگی بالایی دارند.

معایب استفاده از رنگ پلاستیک

معمولا بر اثر تابش نور خورشید امکان تغییر رنگ آنها  وجود دارد. این رنگ ها برای رنگ کردن روی آهن آلات مثل نرده ودر و پنجره مناسب نیستند و نسبت به رنگای دیگه مثل رنگ روغن و آکریلیک ماندگاری و دوام کمتری دارند.
این رنگها زود کثیف می شوند و باید خیلی مراقب تمیزی آنها باشید و بهتر است هر چند سال یک بار باید تمدید شوند. درسته که رنگ پلاستیک در انواع مات و براق وجود دارد ولی درخشندگی رنگهای روغنی و آکریلیک رو ندارند.