مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون رژ لب را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول رژ لب, آموزش تولید رژ لب,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون رژ لب

رژ لب مایع, رژ لب جامد

فرمول رژ لب


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه رژ لب

سومری های باستان حدود 5000 سال قبل رژ لب را اختراع کردند و با استفاده از سنگ های خورد شده, لب ها و اطراف چشم خود را آرایش می کردند. آنها از قطعات مستطیل شکل اریب به عنوان رز لب استفاده می کردند.

آنها رنگ قرمز را از آلژین، ید 0.01 درصد و مقداری برم مانیت استخراج کردند، اما این رنگ منجر به بیماری جدی شد. رژ لب هایی با اثرات درخشان در ابتدا با استفاده از ماده مرواریدی موجود در فلس ماهی ساخته می شدند.

چینی ها رژ لب هایی می ساختند که بیش از 1000 سال پیش از موم زنبور عسل ساخته می شد تا از پوست ظریف لب ها محافظت کند.

رژ لب چیست

رژ لب یک محصول آرایش است که به لب های شما رنگ می بخشد و آن ها را رنگین تر, درخشان تر و زیباتر می سازد. رژ ها انواع مختلفی مانند مایع, جامد و در انواع اشکال وجود دارند. داخل رژ لب مواد مومی وجود دارد که پوست حساس لب را از خشکی محافظت می کند.

نحوه عملکرد رژ لب

رژ لب حاوی موم، روغن، آنتی اکسیدان ها و نرم کننده ها است. موم ساختار رژ لب جامد را فراهم می کند. رژلب ها ممکن است از چندین موم مانند موم زنبور عسل، اوزوکریت و موم کندلیا ساخته شوند. موم کارنوبا به دلیل نقطه ذوب بالایی که دارد، یک عنصر مهم برای تقویت رژ لب است. روغن ها و چربی های مختلفی مانند روغن زیتون، روغن معدنی، کره کاکائو، لانولین و پترولاتوم در رژ لب استفاده می شود.

رژ لب های مات حاوی مواد پر کننده بیشتری مانند سیلیس هستند اما نرم کننده های زیادی ندارند. رژ لب های کرم حاوی موم بیشتری نسبت به روغن هستند. رژ لب های ماندگار حاوی روغن سیلیکون هستند. رژ لب براق حاوی روغن بیشتری است تا ظاهری براق به لب ها بدهد.

رژ لب براق یا یخ زده ممکن است حاوی میکا، سیلیس و ذرات مروارید مصنوعی مانند اکسی کلرید بیسموت باشد تا درخشش درخشان یا درخشانی به آنها بدهد.

رژ لب از مواد آسیاب شده و حرارت ساخته شده است. سپس موم های گرم شده برای بافت به مخلوط اضافه می شوند. روغن ها و لانولین برای فرمول خاص اضافه می شوند. سپس مایع داغ را در قالب فلزی می ریزند. سپس مخلوط سرد می شود. پس از سفت شدن، به مدت نیم ثانیه در شعله حرارت داده می شود تا یک شکل ایجاد شود.

ویژگی های فرمول رژ لب فرمولسازان

1) پخش و ماندگاری بالا

2) دارای رنگ های متنوع

3) قدرت مرطوب کنندگی بالا

4) عدم چسبندگی به لب

5) بدون ایجاد حساسیت

6) فاقد سرب و ترکیبات مضر

7) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از رژ لب

ابتدا رنگ رژ لب را متناسب با رنگ ارایش خود انتخاب کنید. سپس یک لایه رژ لب را بر روی لب های خود بزنید و اجازه دهید بماند. برای طبیعی تر شدن ظاهر لب ها می توانید از خط لب همرهنگ با آن استفاده کنید.

معمولا رنگ های تیره لب ها را کوچکتر و رنگ های روشن لب ها را پر تر نشان می دهد.

مزایای استفاده از رژ لب

مهمترین مزیت رژ لب ها زیبا کردن چهره شماست. رژ ها اغلب دارای رنگ ها و شکل های متنوع هستند. معمولا در فرمول آن ها از ترکیبات نرم کننده و مرطوب کننده نیز استفاده می شود که یک لایه محافظ روی لب ایجاد می کند تا از تبخیر آب و خشکی پوست نازک و حساس لب جلوگیری کند. معمولا رژ لب های مات دوام بیشتری دارند و دیر تر پاک می شوند. نوع براق ان ها سبب جذاب شدن چهره و آرایش می شود. رژ لب های مایع ماندگاری بیشتری نسبت به جامد دارند.

معایب استفاده از رژ لب

برخی از رژ لب ها حاوی ترکیبات مضر و سرطان زا نظیر سرب و دی اکسید تیتانیوم می باشند. 

فرمالدئید ها از دیگر ترکیبات مضر می باشد که سبب التهاب پوستی می شود و همچنین خوردن رنگ های شیمیایی موجود در رژ لب ها سبب عوارش متعددی می گردد.

قطران ذغال سنگ موجود نیرز ممکن است سبب سوزش پوست و سر درد شود.