مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون شامپو کراتینه را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول شامپو کراتینه, آموزش تولید کراتینه,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون شامپو کراتینه

فرمول شامپو کراتینه


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخپه شامپو کراتینه

زمانی که شامپو هنوز ساخته نشده بود، انسان‌ ها از صابون رزماری، زرده تخم مرغ، چای سیاه، عصاره نیشکر، سرکه و آب استفاده می کردند.

در شبه قاره هند از زمان های قدیم از انواع گیاهان دارویی و عصاره آنها به عنوان شامپو استفاده می شده است. یک شامپوی اولیه بسیار مؤثر با جوشاندن Sapindus با انگور فرنگی خشک هندی و مجموعه ای از گیاهان دیگر، با استفاده از عصاره صاف شده ساخته شد.

Sapindus، درختی استوایی که در هند گسترده است و پالپ میوه آن حاوی ساپونین است که یک سورفکتانت طبیعی است. عصاره‌ صابون‌ ها کفی ایجاد می‌کند که متون هندی آن را فناکا نامیده‌ اند که موها را نرم، براق و قابل کنترل می کند.

در اروپا، برای تهیه شامپو, آرایشگران انگلیسی صابون تراشیده شده را در آب جوشانده و گیاهان دارویی را برای درخشندگی و خوشبو کردن موها اضافه می کردند. شامپو تجاری ساخته شده از اوایل قرن بیستم در دسترس بود.

شامپو کراتینه چیست

کراتین در واقع نوعی پروتئین ساختاری است که به طور طبیعی در موهای ما وجود دارد و تقریباً 89% از موهای ما را تشکیل می‌ دهد. این عنصر با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ ها، اشعه ماورا بنفش، گرما، رنگ مو یا از همه مهم‌ تر با افزایش طبیعی سن کاهش می‌ یابد، و این منجر به ایجاد موهای وز، کدر، شکننده و غیر قابل کنترل می‌ شود. بنابراین باید این کراتین از دست رفته را از طریق محصولات کراتینه به مو ها بازگرداند. این شامپو ها نوعی از محصولات مراقبت از مو هستند که حاوی کراتین هستند. بد نیست بدانید کراتینی که در این شامپو ها استفاده می‌شود کاملاً حیوانی هستند چرا که کراتینی که در موی انسان وجود دارد مشابه کراتین موجود در پوست، مو و ناخن حیوانات است و اصلاً شباهتی به کراتین گیاهان ندارند. با این حال، همه شامپو های حاوی این ماده گرانبها را شامپوی کراتینه می‌ نامند. قیمت این شامپو در مقایسه با قیمت مواد بوتاکس مو و کراتین مو مناسب تر است.

نحوه عملکرد شامپو کراتینه

کراتین نوعی پروتئین است که در موها وجود دارد و زمانی که این پروتئین از بیم برود موها وز و شکننده می شوند.

شامپو کراتینه با تامین کراتین مورد نیاز مو در بخش های آسیب دیده, موجب می شود که موها نرم و خوش حالت شوند

ویژگی های فرمول شامپو کراتینه فرمولسازان

1) از بین برنده وزی مو

2) براق کننده و نرم کننده مو

3) ترمیم کننده مو

4) حفظ مو در مقابل اشعه آفتاب

5) حاوی عصاره ها و ویتامین های مختلف

6) دارای غلظت و کیفیت بالا

7) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از شامپو کراتینه

موهای خود را کاملا خیس کرده و مقدار مشخصی شامپو را روی مو بریزید و سر را ماساژ دهید. اجازه دهید برای چند دقیقه شامپو روی موها بماند تا اثر کند و سپس آبکشی کنید. به این دلیل که کراتین موجود در شامپو در اثر شستشو از بین می رود تاثیر این شامپو ها در دراز مدت مشاهده می گردد.

مزایای استفاده از شامپو کراتینه

شامپو کراتینه باعث کاهش موخوره و درمان خشکی مو می گردد و از موهای شما در مقابل اشعه یو وی محافظت می کند.

این محصولات موهای شما را نرم و خوش حالت می کند و وزی موها را از بین می برد و موها را درخشان تر و براق تر می کند.

معایب استفاده از شامپو کراتینه

موها همانند اسفنج که فقط می‌توانند مقدار مشخصی آب جذب کنند و بقیه را پس بزنند، تنها مقدار خاصی از پروتئین کراتین را جذب می‌کند. کراتین فقط به قسمتی از مو جذب می‌شود که آسیب دیده است و نیاز به کراتین دارد و بنابراین بر قسمت سالم مو تاثیری ندارد.