مجموعه فرمولسازان

این مجموعه انواع فرمولاسیون شامپو فری سولفات را مطابق با جدیدترین دانش روز ارائه می دهد و همچنین شما را سال ها هم از نظر تولید محصول و هم از نظر به روز رسانی فرمول ها, حمایت و پشتیبانی می کند.

زمینه فعالیت مجموعه

ارائه فرمول شامپو فری سولفات, آموزش تولید شامپو فری سولفات,

مشاوره و پشتیبانی جهت تامین مواد اولیه و دستگاه و تجهیزات

ارائه تخصصی انواع فرمولاسیون شامپو فری سولفات

فرمول شامپو فری سولفات


سال ها همکاری موثر و موفق با کشورهایی چون ایران, عراق, افغانستان, تاجیکستان, کردستان, آذربایجان, ترکمنستان و... و کسب رضایت شما عزیزان, افتخار ماست.

ارائه مشاوره رایگان از طریق (واتساپ, تلگرام, ایمو و ...)
شماره تماس: 09157343270
اینستاگرام: formulsazan


تاریخچه شامپو فری سولفات

زمانی که شامپو هنوز ساخته نشده بود، انسان‌ ها از صابون رزماری، زرده تخم مرغ، چای سیاه، عصاره نیشکر، سرکه و آب استفاده می کردند.

در شبه قاره هند از زمان های قدیم از انواع گیاهان دارویی و عصاره آنها به عنوان شامپو استفاده می شده است. یک شامپوی اولیه بسیار مؤثر با جوشاندن Sapindus با انگور فرنگی خشک هندی و مجموعه ای از گیاهان دیگر، با استفاده از عصاره صاف شده ساخته شد.

Sapindus، درختی استوایی که در هند گسترده است و پالپ میوه آن حاوی ساپونین است که یک سورفکتانت طبیعی است. عصاره‌ صابون‌ ها کفی ایجاد می‌کند که متون هندی آن را فناکا نامیده‌ اند که موها را نرم، براق و قابل کنترل می کند.

در اروپا، برای تهیه شامپو, آرایشگران انگلیسی صابون تراشیده شده را در آب جوشانده و گیاهان دارویی را برای درخشندگی و خوشبو کردن موها اضافه می کردند. شامپو تجاری ساخته شده از اوایل قرن بیستم در دسترس بود.

شامپو فری سولفات چیست

سولفات ها یک ماده کاملا استاندارد برای بسیاری از محصولات شامپو هستند. کاربرد اصلی سولفات ها شویندگی, چربی زدایی و پاک کنندگی می باشد. انواع اصلی سدیم لوریل سولفات (یا SLS) و سدیم لورت سولفات (SLES) هستند. سولفات ها موادی هستند که شامپو ها را به یک کف غلیظ تبدیل می کنند. با این حال، آنها به دلیل آسیب رساندن به مو مورد انتقاد قرار گرفته اند و SLS و SLES مطمئناً مواد مغذی به موهای شما اضافه نمی کنند.

در واقع شامپو فری سولفات شامپویی است که در آن سولفات استفاده نمی شود.

نحوه عملکرد شامپو فری سولفات

سولفات ها ترکیباتی هستند که باعث تحریک و خشکی پوست سر می گردند. همچنین چربی های مفید را از بین می برند و موجب می گردند پوست سر در مقابل رادیکال های آزاد و دیگر عوامل میکروبی بی دفاع شوند. سولفات ها پروتئین مو را تخریب می کننده و به همین دلیل مو آسیب دیده و ریزش پیدا می کند. شامپو های فری سولفات به دلیل حذف سولفات, این معایب را نیز بر طرف کرده اند.

ویژگی های فرمول شامپو فری سولفات فرمولسازان

1) حفظ رطوبت و کراتین مو

2) حفظ رنگ مو

3) عدم ایجاد حساسیت و خشکی و وزی مو

4) دارای پی اچ سازگار با پوست سر

5) دارای کیفیت و غلظت بالا

6) حاوی عصاره ها و ویتامین های مختلف

7) مناسب برای انواع موهای فر, صاف و ...

8) در حال تولید صنعتی

نحوه استفاده صحیح از شامپو فری سولفات

قبل از استفاده از شامپوی بدون سولفات، موهای خود را کاملا خیس کنید. این مورد برای شامپوی معمولی نیز وجود دارد اما برای شامپوی بدون سولفات بسیار ضروری است. اگر موهای شما کاملا خیس نشده است، پخش کردن شامپو فری سولفات بر روی مو سخت می شود.

اکثر مردم انتظار دارند که شامپو کف کند و وقتی شامپو فری سولفات استفاده می کنند و کف زیادی نمی بینند، مقدار مصرف شامپو را افزایش می دهند, در حالیکه این کار اشتباه است.  شامپو فری سولفات درست است که کف نمی کند اما وظیفه تمیز کردن موها را با همان مقدار مصرف عادی انجام می دهد و نیازی به استفاده بیش از حد از شامپو نیست. وقتی شامپو فری سولفات کف نمیکند، به جای اینکه مقدار بیشتری از شامپو را روی موهای خود بریزید، آب بیشتری به موهایتان بزنید. آب به فعال شدن شامپو و پخش آن از طریق مو کمک می کند.

موهای خود را کاملا آبکشی کنید. اطمینان حاصل کنید که موهای خود را خوب آبکشی کرده اید و هیچ شامپویی روی سرتان باقی مانده است. هرگونه باقی مانده از شامپو بدون سولفات احساس سنگینی در موهای شما ایجاد می کند.

مزایای استفاده از شامپو فری سولفات

شامپو فری سولفات به دلیل عدم وجود سولفات باعث می شود روغن های طبیعی ضروری را نیز از موهای شما حفظ شود و تار های شما درخشش طبیعی و سالم خود را از دست نمی دهند. با استفاده از شامپو شی باتر و چوب صندل، مقداری رطوبت اضافی را در خود نگه دارید.

شامپو فری سولفات باعث می شود که رنگ مو شما حفظ شود. همچنین برای موهای فر که نیاز به رطوبت دارند بسیار مناسب است. زیرا رشته های مو خشک نمی شود.

یکی از فواید بی‌ شمار شامپو های بدون سولفات این است که برای پوست‌ های حساس بسیار ملایم‌ تر هستند و خشکی کف سر یا خارش و التهاب ایجاد نمی‌ کنند.

معایب استفاده از شامپو فری سولفات

سولفات ها خاصیت ساخت کف را دارند. شامپو بدون سولفات کف نمی کند. این موضوع پیش بینی تمیز بودن یا تمیز نبودن موهای شما را دشوار می کند.

سولفات ها به عنوان سورفاکتانت میتوانند کثیفی های گیر کرده در موها را از بین ببرند. با استفاده از شامپوی بدون سولفات ممکن است لازم باشد از شامپوی بیشتری برای شستن موهای خود استفاده کنید.

بیشتر شامپوهای فاقد سولفات فقط در صورت استفاده در مقدار مشخص مناسب هستند. بنابراین، استفاده نادرست از آنها می‌تواند باعث ریزش موی زیادی شود.